Jakie rozrywki można zapewnić dzieciom podczas obowiązkowego pobytu w domu?

Rozrywka

18-08-2020

W dzisiejszych czasach z powodu pandemii koronawirusa wiele rodzin zostaje postawionych w sytuacji odbycia obowiązkowej kwarantanny domowej. Jakie rozrywki możemy zapewnić dzieciom w tym czasie? Oczywistym jest to, że pobyt dziecka w domu nie może ograniczać się wyłącznie do oglądania bajek. Pamiętajmy, że do doskonałej zabawy nie są nam potrzebne żadne drogie zabawki, wystarczy wyobraźnie i trochę kreatywności. Oto kilka propozycji dla najmłodszych maluchów na świetne zabawy w domu.

Zabawy w domu dla maluchów w wieku od 1 do 2 roku życia.

Znakomitym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu w domu z najmłodszymi maluchami są np. kreatywne zabawy ćwiczące motorykę małą. Możemy zaliczyć do nich miedzy innymi: malowanie raczkami bądź dość sporymi pędzlami po dużym arkuszu czy też odbijanie własnoręcznie przegotowanych pieczątek z ziemniaków. Ciekawym zajęciem może okazać się również zabawa w chowanego lub tak zwana gra „ciepło, zimno, gorąco”, która polega na schowaniu jakiejś zabawki i informowaniu dziecka za pomocą słów ciepło, zimno, gorąco czy zbliża się do schowanego skarbu.

Jakie rozrywki można zapewnić dzieciom podczas obowiązkowego pobytu w domu?

Domowe zabawy dla dzieci od 2 do 5 lat.

W przypadku dzieci w tym wieku doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się wszelkiego rodzaju zabawy w przebieranki. Kreatywnym sposobem na spędzenie czasu w domu może być również budowa wymarzonego domku lub zamku z kartonu czy też tworzenie namiotów i wszelkiego rodzaju baz z: poduszek, krzeseł i koców. Intersującym zajęciem jest także opowiadanie historyjek o tym, co widzimy za oknem lub liczenie przejeżdżających samochodów w konkretnym kolorze wybranym przez dziecko. Możemy również połączyć przyjemne z pożytecznym i wymyślić zabawę, w której zadbamy o aktywność ruchową dziecka, może to być np. konkurs taneczny czy wspólne ćwiczenia fizyczne. Dla dziecka niesamowita rozrywką będzie również wspólne gotowanie. Możemy, więc razem z nasza pociecha przygotować: kolorowe kanapki, smakowite babeczki czy też niepowtarzalne szaszłyki owocowe. Tak przyrządzone przekąski z pewnością będą naprawdę smaczne i doskonale sprawdzą się w roli specjałów na domowe przyjęcie we własnym rodzinnym gronie.

Podobne artykuły