Kieszonkowe Pismo Św. dla każdego chrześcijanina

Rodzice

22-11-2020

Pismo Święte to zbiór ksiąg napisanych pod natchnieniem Boga. Tworzy ono podstawę wiary chrześcijańskiej. Księga chrześcijan dzieli się na dwie części: Stary Testament - zawiera opisy począwszy od stworzenia świata, skończywszy na narodzinach Chrystusa. Z kolei Nowy Testament opiera się głównie na nauczaniu i działalności Jezusa oraz porusza kwestie początków Kościoła. Pismo Święte kieszonkowe powinno być niezbędnikiem każdej wierzącej osoby. To stąd czerpiemy mądrość, pocieszenie i wiarę. Dzięki praktycznemu formatowi kieszonkowego Pisma Św. słowo Boże może towarzyszyć nam wszędzie.

Znaczenie Pisma Świętego

Biblia, nazywana również Pismem Świętym, jest zbiorem pism, które powstały pod natchnieniem Ducha Św. Ze względu na treści, które się w niej znajdują określa się ją jako Księgę Ksiąg. Mądrości w niej zawarte wpłynęły znacząco na całą ludzkość. Ostatecznie podczas Soboru Trydenckiego przyjęto, że Biblia dzieli się na Stary Testament składający się z 46 ksiąg oraz Nowy Testament liczący 27 ksiąg. Stary Testament zawiera księgi historyczne, prorockie i dydaktyczne, natomiast w Nowym Testamencie wyodrębniamy Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Listy Apostolskie oraz Apokalipsę św. Jana. 

Kieszonkowe Pismo Św. - obowiązkowa lektura każdego chrześcijanina

Z całą pewnością Pismo Św. stanowi dla katolików podporę oraz pozwala zrozumieć działanie Boga. Śmiało można stwierdzić, że Biblia przez wieki kształtowała pokolenia ludzi i wpływała na kulturę. Najwięksi malarze tacy jak: Rembrandt, czy Vincent van Gogh czerpali z niej inspirację. Treści znajdujące się w Piśmie św. kieszonkowym są tak ważne dla chrześcijan, ponieważ stanowią zbiór wzorów postępowań oraz wartości i zasad moralnych. Biblia jest fundamentem kultury europejskiej i kluczem do zrozumienia kultury łacińskiej. Dla niektórych osób Biblia wydaje się być trudną lekturą, którą ciężko jest zrozumieć. Kieszonkowe Pismo Święte zaopatrzone jest w przypisy i komentarze, dzięki którym czytelnik jest w stanie pojąć jego treści. 

Kieszonkowe Pismo Św. dla każdego chrześcijanina

Kieszonkowa wersja Pisma Św.

Kieszonkowe Pismo Święte świetnie sprawdzi się u osób mobilnych, które często podróżują i zmieniają miejsce pobytu. Ze względu na minimalistyczny format, kieszonkowe Pismo Święte można zabrać ze sobą wszędzie. Nie zajmuje wiele miejsca, więc bez problemu można włożyć go do plecaka lub torby podręcznej. W poręcznej wersji kieszonkowego Pisma Świętego nie zostały pominięte przypisy ułatwiające zrozumienie trudniejszych pojęć. Nowy Testament w pomniejszonym formacie idealnie sprawdzi się także w czasie podróży lub podczas spacerów. Będzie to idealna okazja do tego, by rozważać słowo Boże na łonie natury. Kieszonkowe Pismo Święte pomimo niewielkich rozmiarów zawiera cały tekst z Nowego Testamentu z V wydania Biblii Tysiąclecia wraz z przypisami, wykazem skrótów, słownik pojęć biblijnych, imion własnych i nazw geograficznych, a także tabele chronologiczne i podstawowe mapki. Biblia Tysiąclecia jest najpopularniejszym narodowym wydaniem Pisma Świętego.

Kieszonkowe Pismo Święte jako prezent

Treści znajdujące się w Piśmie Świętym nie tracą na wartości nawet we współczesnym świecie, dlatego bez wątpienia Nowy Testament okaże się najlepszym pomysłem na prezent. Piękne, eleganckie wydanie kieszonkowego Pisma Świętego w miękkiej oprawie można znaleźć na stronie Wydawnictwa Sumus. Można je podarować jako prezent zarówno osobie świeckiej, jak i kapłanowi. Pismo Święte kieszonkowe może być sentymentalną pamiątką podarowaną ważnej osobie z okazji urodzin lub rodzinnego jubileuszu.

Podobne artykuły