Stół piłkarzyki - zabawa dla całej rodziny

Dziecko

19-12-2020

Stół piłkarzyki to z pewnością miłe wspomnienie z lat dzieciństwa, kojarzące się głównie z wyjazdami nad morze, gdzie wzdłuż głównej ulicy bałtyckich kurortów, rozciągały się namioty pełne atrakcji dla dzieci przyjeżdżających na kolonie. Za kilka monet, można było wtedy wspólnie doświadczyć emocji niczym z prawdziwego stadionu piłkarskiego, bo miniaturowi piłkarze dostarczali rozrywkę nie tylko graczom obu drużyn, ale także obserwatorom - ich kibicom. Dziś stół piłkarzyki nie jest już wyłącznie domeną objazdowych lunaparków, lecz doskonałym rozwiązaniem, które rodzice bez trudu mogą sprezentować dziecku i wspólnie z nim spędzać  wieczory pełne piłkarskich wrażeń.

Piłkarskie rozgrywki na wspólne wieczory

Stół piłkarzyki - zabawa dla całej rodziny

Mówi się, że piłka nożna to nasz sport narodowy. Podczas wielkich rozgrywek o mistrzostwo, niemal wszyscy Polacy uważnie śledzą poczynania reprezentacji na murawie. Głodni futbolowych przeżyć są nie tylko dorośli, ale również dzieci, które niekiedy same próbują swoich sił w strzelaniu goli w szkółkach piłkarskich lub przydomowym ogrodzie. Kiedy sezon na wielogodzinną aktywność na powietrzu dobiega końca, a zimowe wieczory nadchodzą coraz wcześniej i dłużą się w nieskończoność, warto pomyśleć o przeniesieniu rozrywki do domu. Stół piłkarzyki to nie tylko znakomita zabawka dla każdego małego fana piłki nożnej, ale również wspaniały sposób na wspólne spędzanie wieczoru całą rodziną lub w gronie przyjaciół, z którymi dziecko dzieli szkolną ławę.

Na stół piłkarzyki!

Rozgrywki na stole z piłkarzykami rządzą się prostymi zasadami: piłka jest jedna, a bramki są dwie. Wygrywa drużyna, która z pomocą swoich miniaturowych sportowców, poprowadzi piłeczkę wprost do bramki przeciwników. Wbrew pozorom nie jest to jednak łatwe zadanie. Mali (i więksi) gracze będą musieli wykazać się nie lada refleksem, a także maksymalnie skoncentrować się na przemierzającej każdy centymetr "boiska" piłeczce. Stół piłkarzyki to również znakomite narzędzie do tego,  by dzieci poczuły ducha sportowej rywalizacji, a przy tym świetnie rozwijały spostrzegawczość i umiejętności koordynacji. Wydawać by się mogło, że to raczej mało angażująca ruchowo zabawa, ale po pierwszych meczach, wcale nie są wykluczone małe zakwasy następnego dnia.

Jaki stół z piłkarzykami wybrać?

Propozycji na rynku jest obecnie bez liku, jednak warto dokładniej przyjrzeć się ofertom  i wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Pod uwagę należy wziąć nie tylko preferencje dziecka, ale również metraż mieszkania, bo zabawki te nie należą do najmniejszych. Istotna jest także jakość wykonania, bowiem krzywo stojący, chwiejący się stół, zepsuje całą zabawę zamiast dostarczyć świetnej rozrywki. Ciekawą opcję stanowią również stoły wielofunkcyjne, które oprócz klasycznej gry piłkarzykami, po odpowiedniej modyfikacji, w kilka chwil mogą zmienić się w stół bilardowy, cymbergaj czy też stół do ping-ponga. Niezależnie od modelu, na jaki się postawi, stół piłkarzyki to z pewnością wybór, który umili czas zarówno dzieciom jak i dorosłym, będzie też stanowić bezkonkurencyjny hit podczas domowych imprez.

Podobne artykuły