Co warto wiedzieć na temat terapii falą uderzeniową?

Zdrowie i uroda

25-10-2020

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chętnie decyduje się na skorzystanie z terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Na czym polega ta terapia? W jakiej sytuacji warto się na nią zapisać? I dlaczego cieszy się ona tak dużym uznaniem pacjentów?

Terapia falą uderzeniową – co to takiego?

Terapie z wykorzystaniem fali uderzeniowej stosuje się do leczenia dolegliwości układu mięśniowo– szkieletowego. Jest to bardzo nowoczesne i co ważne nieinwazyjne rozwiązanie do walki z bólem. Do zabiegu wykorzystuje się specjalny aparat, który emituje pod ciśnieniem fale uderzeniowe. Fale uderzeniowe to fale akustyczne, które przenoszą energię w bolące miejsce. Tym samym przyczyniają się one do przyspieszenia procesu zdrowienia. Częstotliwość impulsów, rodzaj fal oraz głębokość ich penetracji uzależnione są od schorzenia, które zamierzamy leczyć. Fala uderzeniowa w postaci impulsów wnika w ludzkie ciało na głębokość kilku centymetrów bezpośrednio po przyłożeniu specjalistycznej głowicy. Sam zabieg nie jest długi, trwa z reguł od 5 do 10 minut. Terapia składa się zazwyczaj z 3 – 5 zabiegów, które są odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Z terapii z wykorzystaniem fali uderzeniowej korzysta coraz więcej osób, ponieważ zabiegi te są naprawdę wysoce skuteczne i co ważne nie dają efektów ubocznych. Ponadto tego typu zabiegi mają niewiele przeciwskazań. Do głównych z nich należą miedzy innymi ostre stany zapalne czy zaburzenia krzepliwości krwi.

Dlaczego warto skorzystać z terapii falą uderzeniową?

Terapia fala uderzeniowa przynosi bardzo dobre efekty. Może, bowiem pomóc nam w szybkim powrocie do sprawności ruchowej i to bez konieczności korzystania z zabiegów operacyjnych. Terapia falą uderzeniową pozytywnie wpływa na gojenie się i remodeling kości, redukuje napięcie tkanek, poprawia mikrokrążenie i metabolizm i co ważne ma także działanie przeciwbólowe. Z tego typu zabiegów mogą skorzystać osoby cierpiące na bóle kręgosłupa szyjnego, ból ścięgna Achillesa czy też dolegliwości stawu łokciowego oraz stawu barkowego. Warto także zaznaczyć, że terapia falą uderzeniową wskazana jest również przy zapaleniu ścięgna rzepki (tzw. kolanie skoczka), trudno gojących się złamaniach oraz przy stanach pourazowych, ale tylko wyłącznie w sytuacji, kiedy krwiak się już wchłonie. Tej metody leczenia warto spróbować także w przypadku zmian zwyrodnieniowych drobnych stawów rąk. Fala uderzeniowa poprawi także stan pacjentów z ostrogą piętową.

Co warto wiedzieć na temat terapii falą uderzeniową?

Pamiętajmy, aby na tego typu zabiegi wybierać sprawdzone, cieszące się pozytywnymi opiniami pacjentów, gabinety rehabilitacji. Z profesjonalnych zabiegów z wykorzystaniem fal uderzeniowych możemy skorzystać np. w OrtoRehaSport w Krakowie. To właśnie tam natrafimy na specjalistów, którzy w kompleksowy sposób zajmą się naszym leczeniem. W gabinetach OtrtoRehaSport bardzo dużą wagę przykłada się do tego, aby pacjenci byli jak najbardziej zadowoleni z przeprowadzonej rehabilitacji, a usługi świadczone są tu według najwyższych europejskich standardów.

Podobne artykuły