Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?

Dom

25-06-2021

Urządzanie pierwszego pokoju dla swojego maleństwa, który dopiero przyjdzie na świat jest nie lada emocjonujące. To, czym powinien się charakteryzować pokój niemowlaka to przede wszystkim funkcjonalnością. Dodatkowo powinien być przytulny i przyjazny dla dziecka. Co powinien zawierać pierwszy kącik lub pokoik dziecięcy?

Wyposażenie

Najważniejszym elementem w pokoju noworodka jest łóżeczko, które będzie mu towarzyszyło przez co najmniej pierwszych kilka lat życia. Bardzo przydatne są łóżeczka, które dodatkowo posiadają szufladę, w której można przechowywać podręczne rzeczy takie jak pościel, kocyki czy inne artykuły. Zaraz obok łóżeczka powinien znajdować się wygodny organizer z kieszeniami, w którym przechowywane są pieluchy i kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcia. W pierwszych miesiącach życia na łóżeczko można zainstalować przewijak. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie komody zaraz obok łóżeczka, tak, by w czasie przebierania mieć do niej łatwy dostęp. Jest ona niezbędna, gdyż mieści w sobie wszystkie ubranka, zabawki oraz akcesoria przydatne w opiece nad maleństwem. Wiele rodziców nie wyobraża sobie pokoju niemowlęcia bez fotelu do karmienia, który sprawdza się zazwyczaj w porze nocnej. Najlepiej wybrać model z szerokimi podłokietnikami oraz podnóżkiem. Bardzo często wybierane są również fotele bujane, które doskonale wpasowują się we wnętrze pokoju. Nie może w nich zabraknąć również niewielkiego stolika oraz poduszki do karmienia.

Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?

Dodatkowe elementy

Wraz z wiekiem dziecka w pokoju niezbędne będą półki i szafki na książeczki oraz różne zabawki. Są one przydatne po to, by utrzymać względny porządek. W pokojach dziecięcych bardzo sprawdzają się kosze, skrzynki i pojemniki na zabawki. Urządzając pokój dziecka należy zadbać o właściwe oświetlenie. Konieczna będzie mała lampka, która będzie sprawdzała się w porze nocnej czy w czasie karmienia. Prócz głównego żyrandola w pokoju można dodatkowo zamontować kinkiet np. w kształcie słońca czy księżyca, który będzie posiadał również akcent dekoracyjny.

 

Podobne artykuły