Sposoby przedłużania włosów

Zdrowie i uroda

17-03-2022

Zadbane, długie, lśniące – te trzy cechy dotyczą włosów idealnych, większość kobiet marzy o takich, lecz dla wielu jest jedynie pobożne życzenie. Czasami nie pozwalają na to uwarunkowania genetyczne, innym razem choroba, czy inne powody. Na szczęście są możliwości, dzięki którym fryzjerzy mogą wyczarować piękną fryzurę. Jakie? Odpowiedź na to pytanie poniżej!

Sposoby przedłużania włosów

Metody przedłużania włosów

Podjęcie decyzji o przedłużeniu włosów to pierwszy krok do konkretnych zmian w swoim wyglądzie. Warto wybrać sposób, który wiąże się z najmniejszym ryzykiem uszkodzenia naturalnych włosów, nie osłabi ich w żaden sposób. Ponadto doczepione włosy nie powinny utrudniać wzrostu naturalnym – te wszystkie wymagania są możliwe do spełnienia. Wyróżnia się kilka metod przedłużania: keratynową, ringi, kanapkową oraz clip in. Zdecydowanie największą popularność zdobyła pierwsza z wymienionych, ponieważ daje najlepszy efekt wizualny. Jednak z uwagi na konieczność zastosowania bardzo wysokiej temperatury, trzeba być posiadaczką zdrowych i gęstych włosów. Słabe i łamliwe mogą zostać po prostu zniszczone podczas zgrzewania.

Jaki sposób przedłużania włosów wybrać?

Zdecydowanie lepszym wyborem jest przedłużenie włosów na ringi, to alternatywa dość delikatna i mało inwazyjna. Jej zaletą jest również niewielki koszt i to, że wykonują ją stylistki w większości salonów fryzjerskich. W tym przypadku spoiwem łączącym doczepiane włosy z naturalnymi są mikroskopijnej wielkości ringi wykonane z metalu, na przykład miedzi, czy aluminium. Są tak malutkie, że trudno dostrzec je na pierwszy rzut oka. Z uwagi na brak działania wysokiej temperatury, z metody mogą skorzystać panie mające cienkie, delikatne włosy. Ostatnią metodą jest kanapkowa, którą często wybierają celebrytki, gwiazdy kina i estrady. Wszystko to za sprawą efektu, jaki daje ta metoda przedłużania włosów. Poza długością zapewnia się również nabranie odpowiedniej objętości, poza tym to opcja najmniej szkodliwa dla włosów naturalnych. Wykorzystuje się do niej tylko cienkie, silikonowe tasiemki.

Podobne artykuły