Suknia wieczorowa dla kobiet plus size

Rozrywka

12-07-2021

Znaleźć duże suknie wieczorowe dla kobiet puszystych jest dość trudnym przedsięwzięciem. Wie o tym każda z pań posiadająca nieco większy rozmiar niż standardowe numerówki spotykane w sklepach. Właściwie dopasowana sukienka na ważną uroczystość musi podkreślać to, co w kobiecie najpiękniejsze, a ukrywać to, co powinno być zakryte. Sukienka należy do elementu garderoby, który dobrze pasuje prawie na każdą kobiecą sylwetkę. Dla kobiet puszystych powinna mieć odpowiedni krój oraz kolor. Jak zatem powinna wyglądać kreacja wieczorowa nieco większej Pani?

Duże suknie wieczorowe

Wszystkie duże suknie wieczorowe muszą być dopasowane do kobiecej figury oraz okoliczności, na którą ma zostać założona. Odpowiednio dobrane sukienki na paniach o pełniejszych kształtach prezentują się wyjątkowo kobieco. Wybór nie jest taki łatwy, najlepiej koncentrować się na długościach typu maxi czy midi, które później z powodzeniem może wykorzystać do mniej formalnych stylizacji.

Kształt figury kobiet plus size

Kobiety plus size najczęściej prezentują figurę typu jabłko. W tym typie pełniejsze są okolice bioder, brzucha czy biustu, a nieco zgrabniejsze są nogi, które powinny być uwydatnione przez odpowiednią sukienkę. Kobiety puszyste często są przedstawicielkami także klepsydry, która znana jest przede wszystkim z dużego wcięcia w talii. Panie posiadające ten rodzaj sylwetki powinny koncentrować się na krojach, podkreślających talię. Chodzi o to, by sukienka podkreślała kobiece atuty, a zakrywała mankamenty. Ponadto wiele kobiet wybiera taką sukienkę, którą później będzie mogła jeszcze wykorzystać, by nie kupować kreacji tylko na jedno wyjście. Dobrze sprawdzają się klasyczne modele, które można wystylizować za pomocą dodatków czy fryzury.

Suknia wieczorowa dla kobiet plus size

Wybór odpowiedniej sukienki

Kobiety o większych rozmiarach często wybierają sukienki kopertowe. Nic dziwnego, krój ten doskonale podkreśla kobiece kształty. Jest to możliwe dzięki asymetrycznym wiązaniom w pasie, które tworzy piękne wcięcie w talii, a współwystępujących dekolt w kształcie litery V wysmukla górną część ciała. Na kobiety plus size dobrze sprawdzają się także sukienki odcinane pod biustem. Sukienki z taśmą czy delikatnym drapowaniem zasłonią brzuch oraz biodra. Suknia wykonana z lekkiego materiału nadaje sylwetce lekkości, optycznie wyszczuplając kobietę. Ważny jest również kolor wybranej kreacji. Panie o pełniejszych kształtach powinny zrezygnować z jaskrawych i krzykliwych barw oraz wielkich wzorów. Najlepiej sprawdzają się klasyczne i szlachetne kolory takie jak grafit, fuksja, burgund, ciemne zielenie czy granat w połączeniu ze złotem czy srebrem. Znaczenie ma również długość rękawa – kobiety plus size powinny stawiać na rękaw do łokcia, gdyż wyszczupli on ramiona i ręce. Wieczorowe sukienki powinny był tej najdłuższej długości, czyli maxi. Są jednak panie, które nie czują się dobrze w tej długości i preferują krótsze sukienki. W takiej sytuacji wybrać suknię o kroju w literę A, gdyż dół sukienki odpowiednio przykryje pełniejsze biodra i nada nieco symetrii.

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły