Posadzka z żywicy – w domu lub mieszkaniu

Dom

28-04-2021

Podłoga z żywicy najczęściej kojarzona była z budynkami przemysłowymi oraz tymi o większym natężeniu ruchu ludzi i maszyn. Jest to uwarunkowane tym, że jest niezwykle trwała i doskonale sprawdza się podczas tak intensywnej eksploatacji. Ponadto bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Od kilku lat zaważa się trend, polegający na wykorzystaniu tego rodzaju posadzki w mieszkaniach i domach, szczególnie tych aranżowanych w nowoczesnym i minimalistycznym stylu.

Posadzka z żywicy – pozytywne strony

Z pewnością posadzka z żywicy jest inwestycją podejmowaną na lata. Podłoga z żywicy jest odporna na zarysowania oraz na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto posadzka poliuretanowa nie jest podatna na działanie ostrego promieniowania słonecznego. Na ten aspekt warto zwrócić uwagę w momencie posiadania wielu różnych przeszkleń w pobliżu podłogi, takich jak okna czy tarasy. Wnętrza z jednolitą strukturą podłoża są niezwykle nowoczesne, prezentują się bardzo estetycznie. Wiele jej użytkowników ceni łatwość jej czyszczenia, gdyż już samo odkurzanie da efekt czystej powierzchni. Taka posadzka nie posiada żadnych spoin czy też fug, co zwalnia mieszkańców z mozolnego czyszczenia i wydłubywania brudu z mikrootworów.

Posadzka z żywicy – w domu lub mieszkaniu

Podłoga z żywicy doskonała dla domów z dziećmi

Zastosowanie podłogi z poliuretanu jest niezwykle pomocne w domach czy mieszkaniach, w których są dzieci. Jest to spowodowane właśnie tym, że posadzki te bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jest również polecana do domów, w których mieszkają alergicy, ponieważ bez problemu usuwa się z niej roztocza oraz inne alergeny. Mimo, iż posadzka wygląda jak tafla wody to jest bezpieczna, więc o ślizganiu na niej nie ma mowy. To ma ogromne znaczenie dla dziecka w fazie nauki chodzenia. Jest odpowiednio miękka i sprężysta, stając się naturalnym amortyzatorem wielu upadków, które w tym okresie występują niezwykle często. Dodatkowo cechuje się tym, że tłumi odgłosy. Pod tymi posadzkami z powodzeniem można montować ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu podłoga będzie nie tylko przyjemnie miękka, ale i ciepła, co daje ogromny komfort dla stóp.

Żywica poliuretanowa sprawdza się jako materiał na podłogę nie tylko jako podłoże, nadające się do obiektów przemysłowych czy miejsc użyteczności publicznej, ale także do współczesnych mieszkań. Wyróżniają ją nie tylko walory użyteczne, ale także praktyczne i estetyczne. Obecnie daje wiele możliwości dekoracyjnych, wykorzystać ją można, dając efekt tafli bądź grafiki 3D, wszystko w zależności od preferencji właścicieli. Decydując się na posadzkę z żywicy do domu warto pamiętać o tym, by wybrać żywicę charakteryzującą się niskim stopniem emisji lotnych związków organicznych.

Firma zajmująca się wykonywaniem posadzek żywicznych

Przykładem firmy zajmującej się tworzeniem podłóg żywicznych jest przedsiębiorstwo z Libiąża J.A.K. Chemia. Posadzki te wykonują już od ponad dekady. Są w stanie spełnić nawet najbardziej wymagające pomysły inwestorów, projektantów czy architektów. Zapewniają usługę wykonaną na najwyższym poziomie jakości.

Podobne artykuły