Jak ubrać dziecko na jesienne spacery?

Dziecko

25-09-2020

Nadchodzący okres jesieni przynosi nam niezwykle charakterystyczną dla tego czasu, zmienną aurę pogody. W wyniku jej nieraz unikamy wychodzenia na spacery z naszymi pociechami. Obawy przed infekcją powinny jednak ustąpić w obliczu dobrych, korzystnych wpływów jesiennych, chłodniejszych dni, które pomagają wzmocnić odporność dziecka, a także hartują organizm. Kluczem wyciągnięcia maksymalnych korzyści i uniknięcia chorób, jest odpowiednie ubranie dziecka.

Jak wybrać odpowiedni ubiór dla dziecka?

Podstawą jest mądre, rozsądne ubranie dziecka. Przede wszystkim nie wolno nam przegrzewać naszych dzieci, gdyż zbyt ciepło ubrane pociechy mają tendencję do częstszego chorowania. Najkorzystniejsze jest zdecydowanie się na ubiór „na cebulkę”, dzięki czemu łatwo można będzie zdjąć te części ubrania, które mogą powodować przegrzanie się w określonej aurze.

Jak ubrać dziecko na jesienne spacery?

Ubiór dla dziecka w wózku

To, co dokładnie założymy naszemu dziecku, zależne jest od jego wieku. Pamiętać należy o tym, że niemowlę leżące w łóżku powinno mieć założoną o jedną warstwę więcej niż my. Dzięki zachowaniu takiej zasady możliwe będzie prawidłowe rozpoznanie, czy dziecko jest odpowiednio ubrane. Warto zaopatrzyć się w czapeczkę oraz lekki kocyk. Jednak inne zasady trzeba zastosować do dzieci poruszających się samodzielnie.

Jak ubrać starsze dziecko?

Jeśli nasze dziecko biega i jest wyraźnie aktywne, również będzie lepiej się rozgrzewało i dlatego nie należy ubierać go przesadnie ciepło. W tym przypadku warto wybrać strój podobny do naszego, a jeśli widzimy, że dziecko jest mocno aktywne, warto nawet wybrać lżejszy strój. Przy około 15 stopniach Celsjusza nie ma potrzeby zakładania grubej kurtki i czapki. Wciąż jednak warto zachować zasadę kilku warstw ubrań.

O co zadbać?

Ważne jest upewnienie się, że naszemu dziecku jest wygodnie. Często należy sprawdzać, czy nie jest mu za zimno lub za ciepło, aby zapobiec przeziębieniu się naszej pociechy np. poprzez kontrolę czy kark dziecka jest spocony. Przy chłodnym karku konieczne będzie założenie dodatkowej warstwy ubrań.

Podobne artykuły