Jak urządzić mały pokój dla nastolatki?

Dom

29-04-2023

Wiek nastoletni to jeden z przełomowych momentów, kiedy przestaje się być dzieckiem, ale nie jest się jeszcze dorosłym. Rozpoczynają się wówczas poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i swojego stylu. W tym miejscu warto się zastanowić, jak urządzić pokój nastoletniej dziewczyny, aby wzbudzić zadowolenie. Co najważniejsze, wcale nie musi to być duży metraż, również małe lokum można ciakawie zaaranżować.

Inspiracje na pokój dla nastolatki

W mieszkaniach dzieci najczęściej zajmują najmniejsze pokoje, co w przypadku maluchów nie jest uciążliwe. Właściwie ich potrzeby kończą się na wygodnym łóżeczku, szafy lub komody do przechowywania ubrań i pojemników na zabawki. Więcej potrzebne jest już w wieku szkolnym, chodzi między innymi o biurko. Natomiast w wieku nastoletnim pojawiają się nowe potrzeby, na przykład częstsze staje się przyjmowanie gości. Wskazana jest zatem reorganizacja, czasami wystaczy niewielka jej postać.

Jak urządzić mały pokój dla nastolatki?

Optyczne powiększenie przestrzeni

Potrzebnym zabiegiem jest na pewno optyczne powiększenie zajmowanej przez nastolatkę przestrzeni. Patentem na to jest zakup mebli w kolorze białym lub innym jasnym odcieniu. Dotychczas ciasne pomieszczenie zyska na przestronności, tym bardziej, że w dowolnym momencie można przemalować ściany, dołączyć inne dodatki. To tak na wszelki wypadek, gdy nastolatce zmienic się w przyszłości gust.  Pewne jest to, że meble w pokoju młodzieżowym powinny mieć możliwie najprostszy design - przesada w tym zakresie nie jest wskazana.

Wykorzystanie całej powierzchni pokoju

Pomieszczenia w blokach są niewielkie, dlatego należy wykorzystać każdy skrawek tej powierzchni. Okazuje się, że projektanci mają swoje sposoby na ciekawe aranżacje. Ciekawą opcją jest zabudowanie zamykanymi szafkami jednej ze ścian, po sam sufit. Sprawdzą się ponadto otwarte półki na książki, one również wyglądają estetycznie i są praktyczne. W ten sposób zwalnia się też miejsce na podłodze, biurku, czy w szafach. Jak zatem widać istnieje co najmniej kilka patentów na właściwe zagospodarowanie nawet małych pokojów nastolatek.

Podobne artykuły