Rolety okienne – jakie wybrać do własnego domu?

Dom

08-04-2021

Rolety okienne mają kilka istotnych funkcji. Mają chronić przed słońcem w gorące dni, zatrzymywać ciepło zimową aurą oraz zastępować tradycyjne zasłony oraz żaluzje. Współcześnie rolety stają się nieodłącznym elementem każdego domu. Jakie rolety zatem wybrać do własnego domu?

Kryteria doboru rolet okiennych

Nic tak jak roleta nie udekoruje nam okna. Większość modeli rolet nie stanowi żadnych trudności z montażem, a mnogość firm, oferujących tego typu usługi pozwoli dostosować rolety nawet do najbardziej niestandardowych okien. Decyzja dotycząca rolet, jest tą podejmowaną na kilka dobrych lat, dlatego powinno się uwzględniać zarówno czynniki praktyczne, jak i estetyczne. Dobierając roletę należy zwracać na jej przepuszczalność światła, typ montażu, kolor oraz wzór.

Rolety rzymskie

To rozwiązanie idealne dla osób, stawiających na estetyczne wnętrza. Dostępne są modele, które montuje się do ściany, sufitu, na ramę okna czy też na karnisz. Są świetnym elementem dekoracyjnym, gdyż pełnią funkcję nowoczesnej firany. Mogą być wykonane z różnych tkanin w zależności od upodobań. Występują rolety wykonane z syntetycznych materiałów, bawełnianych, tiulowych, a nawet lnianych. Nadają się do każdego pomieszczenia domowego.

Rolety okienne – jakie wybrać do własnego domu?

Rolety dzień-noc

Coraz częściej spotkać można rolety typu dzień-noc. Zbudowane są z specjalistycznych zaciemniających i prześwitujących pasów, układanych naprzemiennie. Dzięki ich budowie każdy może dopasować sobie indywidualny stopień zaciemnienia, wedle upodobań. Z powodzeniem mogą być umieszczane we wszystkich typach pomieszczeń.

Rolety zewnętrzne

Jest to opcja odpowiednia dla osób, posiadających własne domy. Nic tak jak roleta zewnętrzna nie zagłuszy hałasów pochodzących z ulicy czy ciekawskich spojrzeń przechodniów. Rolety zewnętrzne znacznie zmniejszają rachunki wydawane na opał, a latem stanowią doskonałą alternatywę dla klimatyzatora, gdyż jest w stanie zredukować temperaturę w domu nawet o 10 stopni Celsjusza. Ponadto są świetną ochroną przed niechcianym złodziejaszkiem.

 

Podobne artykuły