Książki edukacyjne dla najmłodszych to doskonałe uzupełnienie zajęć przedszkolnych. Sprawdź, które książeczki dla małych dzieci pomogą w domowej nauce i umilą długie wakacyjne wieczory.
Dobre książki edukacyjne: na co zwracać uwagę, a czego unikać?
- Książeczka edukacyjna dla dzieci nie powinna zawierać błędów ortograficznych i stylistycznych. Niestety zdarza się to często. .
- Edukacyjne książki dla małych dzieci nie powinny zawierać także zbyt dużej ilości zdrobnień. To ważna zasada zgoda z prawidłowym procesem nauki mówienia. Logopedzi zwracają uwagę dorosłym, aby nie seplenili i nie przesadzali z ilością zdrobnień przy komunikacji z małym dzieckiem. Maluch w pierwszej kolejności powinien poznać wymowę wyrazów podstawowych, z czasem można wprowadzić zdrobnienia, jednak lepszym i ciekawszym pomysłem będą synonimy.
- Książeczka edukacyjna dla najmłodszych a estetyka. W księgarniach można znaleźć prawdziwe relikty wprost z lat dziewięćdziesiątych, jak i książki edukacyjne dla dzieci z bardzo nowoczesną, nowatorską grafiką. I chociaż o gustach się nie dyskutuje, to w trakcie przeglądania danej publikacji sprawdźmy, jakie emocje budzą w nas oglądane obrazki. W trakcie zakupów z dzieckiem warto zapytać malucha o zdanie - to ważne, aby dziecko miało wpływ na ostateczną decyzję.
Jak wybrać dobrą książkę edukacyjną dla dziecka, które za chwilę pójdzie do szkoły?
Książeczki edukacyjne dla przedszkolaków to poważny temat. Nauka pisania, czytania i cyferek bywa nużąca i maluch może potrzebować dodatkowej motywacji, żeby usiąść do biurka. Pomocny będzie ulubiony bohater, na przykład Barbie czy Stars Wars. Zadania w tego typu książkach edukacyjnych dla dzieci powinny być różnorodne.