O jakich zabezpieczeniach należny pamiętać w domu, w którym mieszka male dziecko?

Dom

18-08-2020

Dom większości osób kojarzy się z bezpieczeństwem, jednak pamiętajmy o tym, że to właśnie nasze mieszkanie może być dla małego dziecka źródłem wielu niebezpiecznych sytuacji. Do zdecydowanej większości wypadków z udziałem maluchów dochodzi w domu. Na rodzicu spoczywa obowiązek zapewnienia dziecku bezpieczeństwa. Warto, więc znać podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu tak, aby nasze dziecko podczas kreatywnej zabawy nie wyrządziło sobie w nim krzywdy.

Zabezpieczenia, które warto zastosować w domu, w którym mieszkają małe dzieci.

Pamiętajmy o tym, że w domu, w którym mieszka małe dziecko bezwzględnie należy przechowywać wszystkie detergenty, środki chemiczne, lekarstwa i baterie w miejscach niedostępnych dla malucha. Bardzo ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie mebli. W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są różnego rodzaju osłonki na meble. Warto przede wszystkim zdecydować się na zakup nakładek na narożniki czy też zabezpieczeń do gniazdek elektrycznych. Przedmiotami, które z całą pewnością są w stanie znacząco poprawić bezpieczeństwo malucha w domu są także: bramka zabezpieczająca schody oraz blokady na okna i drzwi balkonowe.

O jakich zabezpieczeniach należny pamiętać w domu, w którym mieszka male dziecko?

Bezpieczeństwo dziecka w domu – o czym jeszcze należy pamiętać?

Małe dzieci są niezwykle ciekawe i lubią wkładać do buzi wszystkie napotkane przedmioty, dlatego należy zadbać o to, aby drobne oraz ostre przedmioty były przechowywane w zamkniętych szufladach. Warto również zainteresować się tym, czy posiadane przez nas rośliny doniczkowe nie zawierają toksycznych dla zdrowia substancji. W podniesieniu bezpieczeństwa dziecka w domu pomoże również właściwe przymocowanie komody do ściany, a także odpowiednie zabezpieczenie sznurów od rolet i żaluzji. Pamiętajmy także, aby ukryć przewody elektryczne i odłączyć nieużywane urządzenia od prądu. Aby dziecko nie wylało na siebie garnka z gotującą warto gotować na najbardziej oddalonym palniku. Uważajmy również na to gdzie stawiamy gorącą herbatę i kawę, maluch, bowiem w szybki sposób może ściągnąć na siebie obrus z całą jego zawartością.

Podobne artykuły