Co zrobić, aby włosy szybciej rosły?

Zdrowie i uroda

14-04-2021

Piękne i gęste włosy to marzenie nie jednej osoby. Jak powszechnie wiadomo porost włosów zależy od wielu czynników takich jak chociażby: uwarunkowania genetyczne, odpowiednia dieta czy właściwa pielęgnacja. Czy istnieją, zatem sposoby na to, aby przyspieszyć porost włosów? Oto kilka propozycji, które warto zastosować.

Ziołowe płyny, czyli sposoby na przyspieszenie porostu włosów

O nasze włosy możemy skutecznie zadbać stosując tak zwane wcierki do włosów. Warto przede wszystkim zdecydować się na wcierki, które zawierają w swoim składzie ekstrakty z czerwonej papryki, łopianu czy też drzewa herbacianego. Możemy postawić również na wcierki z wyciągiem z bursztynu lub pokrzywy. Ich głównym zadaniem jest, bowiem przyspieszenie wzrostu kosmyków. Takie wcierki bardzo dobrze poprawiają ukrwienie naszej skóry, a także są w stanie dostarczyć naszym włosom wielu potrzebnych i cennych składników, które są wręcz niezbędne do ich prawidłowego wzrost.

Co zrobić, aby włosy szybciej rosły?

Mezoterapia skóry głowy

Aby zagęścić włosy, przyspieszyć ich porost i zatrzymać proces wypadania włosów warto rozważyć możliwość skorzystania z zabiegu mezoterapii skóry głowy. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy odpowiednich substancji leczniczych, które właściwie wzmacniają cebulki i odżywiają włosy. Taki zabieg wykonuje się za pomocą nowoczesnych urządzeń wyposażonych w mikroigły. Efekty zauważalne są już po około 2 miesiącach.

Właściwa dieta

Aby poprawić kondycję włosów i przyspieszyć ich porost warto zadbać również o odpowiednią dietę. W tym przypadku należy sięgać po produkty bogate w żelazo, cynk a także witaminy z grupy B. Pamiętajmy także o ty, że przyswajalność żelaza zwiększa się, jeżeli jednocześnie spożywamy produkty, które są bogate w witaminę C.

Napój z drożdży

To jeden z domowych sposobów na wzmocnienie włosów, który stymuluje kosmyki do wzrostu. Należy, bowiem zauważyć drożdże to bardzo dobre źródło witamin z grupy B, żelaza, cynku oraz wielu innych witamin i minerałów. Napój z drożdży działa nie tylko na włosy, ale także na skórę i paznokcie.

Podobne artykuły