Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Zdrowie i uroda

21-04-2021

Pielęgnacja twarzy ma bardzo duże znaczenie dla jej kondycji. To, o co zadbano dzisiaj, zaprocentuje w przyszłości piękną i rozświetloną skórą twarzy. Nie każda kobieta jednak wie, jak prawidłowo dbać o swoją cerę, by wyglądała na zdrową i promienną. Oto codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku.

Oczyszczanie

Od tego należy rozpocząć zarówno poranny, jak i wieczorny rytuał pielęgnacyjny. Dzięki oczyszczaniu można pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, takich jak resztki makijażu czy zanieczyszczenia środowiska. W tym celu warto użyć płynu micelarnego, który pozbędzie się pozostałości kosmetyków. Drugi etap oczyszczania można wykonać przy użyciu pianki, emulsji lub żelu do mycia twarzy.

Tonizacja i odżywianie

Tonik ma za zadanie oczyścić pory i przywrócić skórze jej naturalne, kwaśne pH. Stosuje się go na wacik, którym należy przetrzeć skórę twarzy. Ważne, aby nie kupować toników na bazie alkoholu. Mogą one podrażnić skórę lub ją wysuszyć.

W celu odżywienia oczyszczonej skóry twarzy należy użyć kosmetyków o bogatym składzie. Znakomicie sprawdzi się serum lub maska. Kosmetyk powinien zawierać sporo antyoksydantów i składników odżywczych, które wspólnie mają działanie silnie nawilżające.

Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Krem pod oczy

To często pomijany krok w codziennej pielęgnacji twarzy. Krem pod oczy jest równie ważny jak codzienny krem do cery. Warto zaopatrzyć się w ten kosmetyk, szczególnie jeśli zawiera witaminę C lub kwas hialuronowy.

Krem do twarzy

Ostatnim punktem rytuału pielęgnacyjnego jest aplikacja kremu do twarzy. Kosmetyk zapewni barierę ochronną na cały dzień, minimalizując kwestię osadzania się zanieczyszczeń na skórze. Dobry krem, oprócz licznych substancji odżywczych, powinien zawierać także filtr SPF, który chroni skórę przez zgubnym wpływem promieni słonecznych. W pielęgnacji wieczornej krem z filtrem najlepiej zastąpić kosmetykiem z zawartością retinolu.

Pielęgnacja twarzy powinna być wykonywana regularnie każdego dnia. Kompleksowa troska o cerę sprawi, że skóra twarzy będzie promienna i dobrze odżywiona.

Podobne artykuły