Skuteczne sposoby na rozstępy w ciąży

Rodzice

23-10-2020

Czy istnieje skuteczny sposób na to, aby zapobiegać powstawaniu rozstępów na ciele podczas ciąży? To pytanie, które zadaje sobie bardzo wiele ciężarnych kobiet. Oto kilka propozycji, które warto rozważyć.

Odpowiednie nawadnianie

Jedno z najprostszych rozwiązań, jakie możemy sobie wyobrazić to picie wody w odpowiednich ilościach. Kobieta ciężarna powinna pić około 8 szklanek wody dziennie. Woda ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm usuwa z niego toksyny. Warto również podkreślić, że woda doskonale wpływa na komórki naskórka i dlatego też zapobiega rozstępom.

Dieta bogata w witaminy

Do witamin, które dobroczynnie wpływają na skórę zaliczamy witaminy: A, C i E. Dlatego warto wzbogacić dietę o produkty bogate w te właśnie witaminy. Pamiętajmy, więc, że aby uniknąć rozstępów należy spożywać: marchew, truskawki, jaja, szpinak, bataty, orzechy czy też mango.

Skuteczne sposoby na rozstępy w ciąży

Właściwe nawilżenie miejsc szczególnie narażonych na pojawienie się rozstępów

Miejsca, w których najczęściej dochodzi do powstawania rozstępów to: brzuch, piersi, uda, boczki oraz dolna część pleców, dlatego też warto zadbać, aby właśnie te obszary były odpowiednio nawilżone. W tym celu należy zdecydować się na wybór specjalnych kosmetyków dla kobiet w ciąży bądź też olejku rycynowego, kokosowego lub sezamowego. Tego typu preparaty powinny być delikatnie rozsmarowane na skórze, co najmniej 2 razy dziennie. Pamiętajmy natomiast o tym, aby w czasie ciąży nie stosować preparatów z retinolem czy też kwasem glikolowym, ponieważ mogłyby one zaszkodzić dziecku.

Złuszczanie naskórka

Aby uniknąć rozstępów warto również złuszczać martwe komórki naskórka, ponieważ ma to wpływ na utrzymanie dobrej kondycji skóry. Peeling ciała można jednak wykonywać nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu.

Aktywność fizyczna

Jeżeli nasza ciąża nie jest zagrożona to, aby uniknąć rozstępów warto również pomyśleć o aktywności fizycznej w postaci różnego rodzaju ćwiczeń. Kobietom ciężarnym poleca się w szczególności jogę i pilates. Sport, bowiem bardzo dobrze wpływa na stan skóry.

Podobne artykuły